– POZNAJ PRELEGENTÓW BEIKS MEDIA SHOW –

Na poniższej stronie możecie państwo zaznajomić się z osobistościami które będą prowadzić wykłady i warsztaty.
Osoby te są doświadczonymi fotografami, filmowcami i specjalistami w swoich dziedzinach która z pewnością państwa zainteresują.

Piotr Sobociński Jr
Piotr Sobociński Jr
Temat: Piotr Sobociński Jr. (operator filmowy zdobywca prestiżowych nagród polski i świata) o swoich filmach; pytania do Piotra Sobocińskiego Jr.

Piotr ma we krwi kinematografię. Jest synem Piotra Sobocińskiego i wnukiem Witolda Sobocińskiego, absolwenta Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Od 2007 roku jako operator realizuje filmy fabularne i reklamowe.
W swojej dotychczasowej karierze miał okazję współpracować z uznanymi polskimi i zagranicznymi reżyserami, takimi jak Jan Komasa, Wojciech Smarzowski, Łukasz Palkowski, Piotr Domalewski, Márta Mészáros, a ostatnio na Islandii z Rickym Rijnecke. Piotr jest autorem zdjęć do kilku najważniejszych polskich filmów ostatniej dekady, m.in. „Bożego Ciała”, „Cichej nocy”, „Wołynia” i „Bogów”.
W 2020 roku otrzymał 4. nagrodę Złotego Orła i 2. nagrodę PSC za film Jana Komasy „Boże Ciało”. Film był nominowany do Oscara w kategorii Międzynarodowy Film Fabularny i zdobył wiele nagród na różnych międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. Edipo Re Award i Label Europa Cinemas Awards na Festiwalu Filmowym w Wenecji, 10 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, 3 nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mińsku, 2 nagrody na Festiwalu Filmowym El Gouna i 2 nagrody na CinEast 2019 i wiele innych. Rok 2021 okazał się udany dla pracy Piotra. Otrzymał dwie prestiżowe nagrody, obie za filmy Piotra Domalewskiego: Orła (Polska Nagroda Filmowa) za zdjęcia do „Jak najdalej stąd” oraz nagrodę w Konkursie Filmów Polskich na Festiwalu EnergaCamerimage za zdjęcia do „Operacji Hiacynt”. W 2022 Piotrek kontynuował swój sukces, zdobywając kolejną nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC) za zdjęcia do „Operacji Hiacynt”.

W tworzeniu obrazów nie ma dla niego rzeczy niemożliwych – im trudniejsza produkcja, tym lepiej. Niestrudzenie i z pełną determinacją poszukuje jak najlepszego światła i wyrazu, by opowiedzieć historię.Jako operatora interesują go projekty, które nie są jedynie rozrywką, ale szansą na wyjście poza i podniesienie umiejętności. Jest ceniony przez krytyków nie tylko za sprawność techniczną, ale także za wrażliwość artystyczną i humanistyczną. „Dobra kinematografia to taka, która nie wyprzedza historii, którą opowiada”, mówi.

Członek Akademii Filmowej (AMPAS), Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), Polskiej Akademii Filmowej oraz Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).

Szymon Chałupka
Szymon Chałupka
Temat: Czego nie powiedzą Ci o tworzeniu filmów w 2022 roku?

Urodziłem się w Cieszynie 26 lat temu i mieszkam tu do dziś. Od 10 lat zajmuje się tworzeniem filmów, a od 5 lat tworzę największy w Polsce kanał o tematyce poradników filmowych „Filmujemy!” 4 ostatnie lata zajmuje się Digital Video Contentem dla Polskich firm ze specjalizacją video marketingową.
W swojej karierze współpracowałem z największymi i najważniejszymi firmami świata filmu i nie tylko – m.in Canon/Sony/Panasonic/Benq/Asus/Msi/DJI
Prywatnie ścigam się po polskich torach swoją Mazdą MX-5 NCFL w torowej specyfikacji, jestem zawodnikiem Punkta Miata Challange. Polecam sprawdzić mój IG motoryzacyjny: miatamood.
Lubię w fotografię motoryzacyjną, jestem fanem budowania organicznego ruchu, w życiu jestem samoukiem i zdecydowanie praktykiem.

Jacek Lubera

Temat: Bez ostrych cieni. Studyjne rozwiązania LED z Akurat Lighting.

Jacek Lubera – reżyser i kierownik techniczny widowisk plenerowych dla tysięcy widzów. Wykonywał reportaże filmowe i fotograficzne m. in. dla urzędów dzielnic miasta Warszawy, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Instytucji Kultury Zamku Krzyżtopór w Ujeździe oraz wielu innych instytucji muzealnych w kraju. Tworzy artworki dla zespołów artystycznych oraz własny katalog polskich lokacji filmowych.

Paweł Karpiński

Temat: Jak stworzyć profesjonalną transmisję online z „domowego” lub „biurowego” studia.

Filmowiec, montażysta, recenzent sprzętu foto-video i…wieloletni przyjaciel BEIKS. Od 30 lat zajmuje się zawodowo produkcją video i fotografią. Oficjalny Polski ambasador marek Hollyland Tech., YoloLiv, Zhiyun Tech, Bebob, B&W International, promotor rozwiązań SmallRig, Sirui i Nisi. Założyciel instytucji szkoleniowej oraz wielu projektów pomagających rozpocząć przygodę z komercyjnym filmowaniem.
Wiktor Obrok

Temat: Wykład obowiązkowy dla filmowców.

Jest założycielem Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster. W branży pracuje od 15 lat. Prowadzi własne studio filmowe, realizuje filmy reklamowe, krótkometrażowe i eventowe. Wykładowca przedmiotu „Spoty i Filmy Reklamowe” na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Uczestniczył w realizacji wielu produkcji filmowych jako reżyser, autor zdjęć, operator kamery i montażysta. Współpracuje z Grupą Filmową Darwin, Plenerami Film Spring Open i wieloma instytucjami szkoleniowymi. Prowadzi kanał na YT „OFFmaster ONline” na na którym znajdziecie podcasty branżowe i filmy szkoleniowe. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla profesjonalnych filmowców. Jego warsztaty są wydarzeniem pełnym wiedzy i atmosfery jak na stand-upie!
Marek Arcimowicz

Temat: Spotkanie autorskie.

Fotograf, dziennikarz i projektant z zawodu. Fotograf magazynu NATIONAL GEOGRAPHIC Polska – od początku jego istnienia, czyli od roku 1999. Członek SONY Imaging Ambassadors, związany z tą marką od roku 2008.
Od czasu do czasu przewodnik, wykładowca akademicki. Alpinista, narciarz.
Pomysłodawca, założyciel i gospodarz festiwalu FotoCamp w Karkonoszach, nazywanego „fotograficznym Woodstock’iem”.
Urodził się w roku 1972, w Wałbrzychu. Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechnice Wrocławskiej, gdzie doskonalił warsztat plastyczny m.in. pod okiem dr Leszka Malugi.
W latach 2014-2018 uczestniczył, jako fotograf w projekcie KNKŚ – Martyny Wojciechowskiej.
Początkowo jego zainteresowania fotograficzne skupiały się wokół architektury i sztuki użytkowej. Później koncentrował się na aspektach dynamiki i ruchu w fotografii a następnie kondycją człowieczeństwa. W ramach międzynarodowej ekspedycji naukowej w roku 2012 wspiął się na niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui w Wenezueli plonem wyprawy było również odkrycie 3 nieznanych dotąd gatunków zwierząt. Uczestnicząc we wspólnych wyprawach wspinając się i fotografując niejednokrotnie współdziałał z elitą wspinaczy i alpinistów.Przez lata redaktor i „frontowy” fotograf Magazynu „Góry””.
Publikował na łamach wydawnictw książkowych (Znak, Stapis, Wydawnictwo Dolnośląskie, Góry, Galaktyka, National Geographic) i prasy, m.in.: „National Geographic” Traveller”, „Geo”, „Podróże”, „Focus”
Jego prace były eksponowane na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, min. „Oczami Fotografów National Geographic”, były też wielokrotnie w Polsce i w świecie.. Współpracował z czołowymi agencjami reklamowymi w Polsce i za granicą, a także z WWF i Amnesty International.
Uczestnik i organizator wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i naukowych.

Żyje w międzykontynentalnym rozkroku, a w przerwach w pracy, mieszka z rodziną w górach.

Michał Warda

Michał Warda

Temat: Różne sposoby oświetlenia i realizacji wywiadu w dokumencie filmowym. Światło Nanlite.
Michał Warda to samouk, który reporterskie szlify zdobywał, pracując dla agencji prasowych i magazynów. Podstawowym obszarem jego działań jest fotografia i film. Związany z reportażem i fotografią uliczną. W 2006 razem z Dorotą Kaszubą założyli WhiteSmoke Studio, które szturmem weszło do świadomości jako pionierski team przenoszący z powodzeniem na grunt fotografii ślubnej streeta i modę. Publikował m.in. w: Rzeczpospolita, Zwierciadło, Wprost, Sens, Gala, Viva, Joy!, Samo Zdrowie i wielu innych. Wielokrotny laureat licznych międzynarodowych konkursów branżowych. Spiker/wykładowca: Fearless Photographers Conference, Bukareszt, Rumunia i Snap Photography Festival w Walii, UK oraz wiele wystąpień na polskich konferencjach. Juror w międzynarodowych konkursach branżowych. Od 2012 prowadzi razem z Dorotą Kaszuba autorskie warsztaty fotograficzne, na których goszczą fotografów z całej Europy. Michał jest również ambasadorem Nanlite i Fujifilm.
Grzegorz Maciąg
Tematy: Praca z modelką / modelem – warsztaty praktyczne. | Studio magia światła – od koncepcji do kompozycji. | Patrzenie a sztuka widzenia w fotografii.

Od 2006 roku z pełnym zaangażowaniem w Foto Klubie Jurassic Photo Team w grupie ponad 30 pasjonatów fotografii z okolic Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Od 2011 vice prezes Jurassic Photo Team. Od 2021 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Od 2013 roku stworzył i realizuje strategię Hotelu Przyjaznego Fotografii w Hotelu Fajkier Wellness SPA. Przez 9 lat udało mu się stworzyć wspólnie z Jurassic Photo Team oraz Jurajskimi Warsztatami już 18 wydarzeń fotograficznych o charakterze Ogólnopolskich Festiwali oraz ponad 30 o charakterze warsztatowym i plenerowym. Jurajskie Festiwale Fotograficzne tak zimowy jak i letni już na stałe wpisały się w kalendarz wielu osobistości świata fotografii. Od 2015 roku realizuje spotkania autorskie połączone z wystawami lub premierą książkową znanych artystów fotografików. Od 2015 roku jest Partnerem firm z branży fotograficznej dzięki którym prowadził wiele wykładów, warsztatów oraz prelekcji. Bardzo dobrze czuje się w fotografii portretowej tak ulicznej jak i studyjnej. Wyróżniony w konkursach fotograficznych SONY AWARD, Świat Obrazu, Obiektywnie Śląskie, Polski Konkurs Fotografii Sportowej czy też Fotografuj.pl. Obecnie realizuje kilka projektów artystycznych oraz przygotowuje się do wydania poradnika na temat KOMPOZYCJI OBRAZU.

Jacek Turczyk
Jacek Turczyk
Temat: Jako Freelancer fotograf sprzedawca marketer. Bez klientów którzy nam zapłacą jesteśmy tylko hobbystami.
Ponad dwadzieścia lat jestem fotografem – to mój zawód, pasja i powołanie. Większość tego czasu to praca w Polskiej Agencji Prasowej i dokumentowanie życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Byłem tam, gdzie działy się najważniejsze wydarzenia: wejście Polski do NATO, podpisanie traktatu lizbońskiego, wizyty Jana Pawła II i katastrofa smoleńska. Towarzyszyłem kolejnym prezydentom podczas ich wizyt zagranicznych: Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, Lechowi Kaczyńskiemu, Bronisławowi Komorowskiemu i Andrzejowi Dudzie. Odskocznią od polityki było dla mnie zawsze fotografowanie życia Polaków. Ostatnie moje fotoreportaże: o pierwszym polskim ultrakolarzu biorącym udział w wyścigu Race Around Austria czy historia o śwince Lily mieszkającej w bloku na warszawskim Ursynowie zostały dostrzeżone i nagrodzone na wielu konkursach. Zdjęcia robię zawsze i wszędzie – po prostu to kocham.

Andrzej Rajkowski

Temat: Sony FX30 – Nowe dziecko w rodzinie Sony Cinemaline. Warsztaty praktyczne.

Andrzej Rajkowski, absolwent PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Stypendysta fińskiej wyższej szkoły Vaasa University of Applied Sciences, a także kursów London Film Academy.
Operator, realizator wizji, autor zdjęć do filmów dokumentalnych, teledysków, reklam i reportaży. Reżyseruje własne formy reklamowe i dokumentalne.
Ambasador marki Sony w Polsce – Sony Europe Imaging Ambassador, a także Sony Xperia Creators.
Z marką Sony związany zawodowo od 15 lat. Pierwsze doświadczenia zdobywał pracując na analogowych systemach Sony Betacam, cyfrowych DVCAM, Digital Betacam, XDCAM, aż po współczesne, takie jak seria Sony Cinema Line.
Prowadzi szkolenia medialne dla osób występujących publicznie przed kamerą oraz warsztaty filmowe.
Nagradzany za osiągnięcia operatorskie (m.in. Telewizja Polska, Festiwal Filmowy Yach Videoclip).

Krystian Bielatowicz
Krystian Bielatowicz
Temat: Dokument podróżniczy w fotografii i filmie – Foto & Wideo.
Krystian Bielatowicz jest filmowcem i fotografem. Od 2000 roku rozwija swój język dokumentalisty, współpracując na przestrzeni tych lat m. in. z National Geographic, Polityka, Panasonic, agencjami reklamowymi i wieloma innymi markami. Jako założyciel LIGHT KEEPER (produkcje filmowe) realizuje różne formy dokumentalne na rynku komercyjnym. Jest wykładowcą w ZPAF i ambasadorem Panasonic Polska.
Mariusz Łężniak
Temat: „Cudzechwalicie swego nie znacie” najpiękniejsze krajobrazy i zakamarki w Polsce.

Mariusz Łężniak – Artysta fotografik (ZPAF). Jeden z kontynuatorów słynnej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Ulubiona tematyka fotograficzna to: etnografia, krajobraz, architektura. Zawodowo fotograf okolicznościowy.
Jest autorem i współautorem wystaw: „Przeszłość zaczęła się wczoraj”, „Z szafy prababci”, „Filmowy skansen”, „Suchedniowskie rody – „Ostachowscy”, „Bez kochania bardzo źle – miłość w kulturze ludowej” oraz „To tu Świętokrzyskie” i innych.
Od 2015 jest ambasadorem fotograficznym portalu polonijnego „Cudzechwalicie”. Portal ten organizuje dwa największe Zloty Pasjonatów Fotografii w południowej Polsce. Dodatkowo też jako ambasador powyższego portalu organizuje szereg foto wypraw mających na celu pokazanie i promocję najpiękniejszych zakątków Polski. Ambasador Lumix Polska.

JestHyper (Paweł Piszczek i Marcin Halski)
JestHyper (Paweł Piszczek i Marcin Halski)
Temat: Film ślubny – Jak filmować wesela na całym świecie?

JestHyper tworzą filmowcy Paweł A. Piszczek i Marcin Halski, którzy pod marką Hypertex Film z sukcesami realizują wiele zleceń filmowych na całym świecie, m.in. w Azji Południowo-Wschodniej, Australii, większości krajów Europy i obydwu Amerykach. Dzięki ich bogatemu doświadczeniu, szerokiemu portfolio i stawianiu na budowaniu głębszych relacji w branży, nawiązali bliską współpracę z chińską grupą filmowców z Kantonu (Guangzhou), z którymi realizują wiele prestiżowych projektów ślubnych.

Obecnie filmujemy aparatami serii S i GH Lumixa, z systemowymi obiektywami.

Znajdziesz ich na YouTube, gdzie tworzą i publikują swoje materiały na lifestylowym kanale o filmowaniu JestHyper, ich treści to m.in. recenzje sprzętu, ciekawostki i tutoriale.

Lubią eksperymentować, ale najbardziej cenią klasyczny styl filmowy.

Witalis Szumiło-Kulczycki (Marry Me Studio)
Witalis Szumiło-Kulczycki (Marry Me Studio)
Temat: Jak filmować śluby i się wyróżnić?
Operator filmowy, zwycięzca ponad 10 festiwali filmowych, właściciel Marry Me Studio, które tworzy nietypowe, artystyczne filmy ślubne.
Rafał Kędzierski
Rafał Kędzierski

Temat: Preprodukcja i technika operatorska przy realizacjach wielokamerowych.

Pracę w branży zaczynał w domu produkcyjnym Endemol Shine Polska. W OTAKO odpowiada za wizualną stronę realizacji live, dobór kadrów oraz sprzętu na planie. Na swoim koncie ma m.in. Fryderyki 2020, Clouds Fest – koncert Pezeta we Wrocławiu, premiery Xiaomi Polska, Pol’and’Rock 2022 czy premierę Disney+ w Polsce.
Robert Woźniak
Temat: Gorące premiery Canon – EOS R6 Mark II i obiektyw RF135mm F/1.8. | Preprodukcja i technika operatorska przy realizacjach wielokamerowych.
Doświadczony trener i specjalista produktowy foto i wideo w Canon Polska.
Adam Laube
Adam Laube
Temat: Dramatic Portrait – fotografia kreatywna.
Fotograf modowy i portretowy. Od najmłodszych lat zafascynowany sztuką wizualną i słowiańskimi klimatami. Późniejsze podróże do UK i Beneluxu pozwoliły mu poszerzyć wiedzę i praktykować fotografię. Aktualnie jako członek zespołu Quadralite / @quadralite tworzy swoje prace w Krakowie.
Fons-Bakker
Fons-Bakker
Temat: „BirdDog NDI explained – Welcome to the future”
Sales Manager w firmie Holdan Benelux B.V.

Janusz Adamski

Temat: Przykłady wykorzystania kamer Panasonic PTZ z automatyką w aplikacjach studyjnych.

Absolwent Wydz.Elektroniki Politechniki Warszawskiej.

Podyplomowe Studia Menadżerskie na SGH w Warszawie.

Kierownik Sprzedaży sprzętu AGD w LG Electronics w Polsce.

Kierownik Sprzedaży produktów ProAV i Brodacast w Polsce i krajach Bałtyckich.

Patryk Woźniak
Patryk Woźniak
Temat: Ostre światło w fotografii produktowej – Przygotowanie planu pod zdjęcia produktowe do reklamy.

Przygodę z fotografią zacząłem od 2017 roku, to było przypadkowe spotkanie z tą branżą, ale szybko przerodziła się w pasję. Od dwóch lat bardziej mnie zainteresowała fotografia produktowa oraz budowanie oświetlenia na planie, a wszystko zaczęło się w Quadralite. Wykonuję również zdjęcia produktowe dla firmy, która zajmuje się robieniem Mockupów i w tym przypadku dbałość o szczegóły i oświetlenie jest bardzo istotne. Każdego dnia uczę się nowych rzeczy w fotografii i w oświetleniu.

Filip Marek
Filip Marek
Temat: Teledysk w plenerze – praca z optyką Irix. Masterclass z Filipem Markiem.

Filmuje od 10 lat, skończył fotografię na uniwersytecie artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się produkcjami video o różnej tematyce ale przede wszystkim są to reklamy i teledyski. Ma bogate doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach związanych z filmem, był min asystentem produkcji, gafferem, operatorem ale również montażystą, producentem czy reżyserem. Jego zdjęcia były nominowane do nagrody na festiwalu Camerimage w kategorii krótki metraż. Współpracował z największymi markami takimi jak: Land Rover, Porsche, Mercedes, Hyundai, Huawei, Enea, Ikea, Żabka, Intermarche, House, Reserved, LPP.
Sam uważa że najważniejszym elementem planu filmowego jest światło.

Mirosław-Miśtak
Mirosław Miśtak
Temat: Reportaż ślubny.
Właściciel firmy wspólnie z żona Black Bears Films realizują zróżnicowane produkcje filmowe w związane z branżą ślubną, promocyjną, instruktażową oraz produktową. W swojej ofercie posiadają również filmowanie przy pomocy tradycyjnych dronów jak i dronów FPV. Współtwórca warsztatów fotograficznych i filmowych justweddingworkshop, gdzie łączona jest teoria z praktyką tworząc prawdziwa inscenizacje ślubu. Proponowane przez nich rozwiązania gwarantują wysoką jakość materiałów i satysfakcję klientów. Jak sami podają, “[…] nie boimy się wyzwań.”
Maciej Janiszewski
Maciej Janiszewski
Temat: SKAARHOJ – uniwersalne kontrolery do produkcji live.
Od 13 lat w branży produkcji live – ponad 11 lat pracuje dla producentów profesjonalnego sprzętu audio i wideo na różnych stanowiska – od inżyniera wsparcia technicznego, poprzez inżyniera aplikacji do menadżera sprzedaży. Obecnie zajmuje funkcję Head of Global Sales and Support w duńskiej firmie SKAARHOJ produkującej uniwersalne kontrolery.
Marcin Bieliński

Temat: Sztuka operatorska w branży filmów ślubnych.

W Branży ślubnej jako operator i montażysta pracuje 7 lat, a od 6 na planach filmowych w członie operatorskim jako DoP, operator, gaffer, reżop. Ukończył szkołę filmową AMA Film Academy tworząc własną etiudę. Współpracuje z takimi markami jak Irix i Godox. Obecnie tworzy filmy reklamowe oraz przekłada doświadczenie zdobyte w produkcji filmowej na filmy ślubne. Uważa, że kluczem do udanego reportażu ślubnego jest naturalność.

Palikot
Michał Palikot
Temat: Jak dobrać odpowiedni sprzęt do projektów filmowych – mniej znaczy więcej.

Operator i reżyser. Swoją karierę zaczynał od nagrywania filmów zza kulis. Obecnie twórca reklam dla takich marek jak McDonald’s, Pepsi, Carrefour, Zatecky, Wolt, Starbucks, Durex, 2115, Mohito i wiele innych. Miłośnik podróży, które łączy z pracą, często realizując kampanie reklamowe, w większości poza granicami Polski.

Jego styl odznacza się pracą przy naturalnym świetle i budowaniu kadru w sposób spontaniczny zainspirowany otoczeniem, w którym tworzy. Twórca kanału na YouTube, na którym przekazuje swoją wiedzę oraz stara się zainspirować innych do tworzenia własnych, unikatowych filmów.

Filip Kovćin, Piotr Kucia, Jerzy Rudziński

Temat: „Iluminacja” – nowa książka, którą musisz mieć!
Jeśli chcesz zrozumieć, co to jest RAW, co to jest DUAL ISO i dlaczego do tej pory ekspozycja obrazu była niewłaściwie przez ciebie ustawiana – przyjdź na spotkanie z autorami książki „Iluminacja” – Filip Kovćin , Piotr Kucia, Jerzy Rudziński

Filip Kovčin – z wykształcenia reżyser, wykładowca PWSFTviT i Akademii Filmowej AMA, redaktor naczelny i redaktor działu technologicznego kwartalnika FilmPRO,

dr Piotr Kucia – wykładowca ASP w Warszawie, zatrudniony na stanowisku adiunkta na Wydziale Sztuki Mediów, oraz

Jerzy Rudziński – z wykształcenia operator filmowy, propagator filmowej technologii cyfrowej, wykładowca PWSFTv i T i Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Darek Qukieła
Dariusz Qukieła
Temat: Przemyślenia z doświadczenia: dlaczego EDIUS?, wybrane funkcje, nowy pakiet NewBlue FX dla EdiusX.

Pomysłodawca i wieloletni organizator VIDEOPARTY, spotkań i warsztatów dla wideofilmowców.

Administrator platformy videowarsztaty.pl skupiającej realizatorów filmowych z całej Polski

Właściciel firmy realizującej filmy: eventowe, promocyjne, reklamowe oraz ślubne i studniówkowe.

Operator kamery/aparatu, gimbala, drona oraz montażysta filmów.

Paweł Chorzępa

Paweł Chorzępa

Temat: Praca kamery w filmie dokumentalnym.

Reżyser, operator. Od 2011 roku wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno- Filmowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w 2016 roku obronił pracę doktorską. Absolwent studiów magisterskich w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych: Kawałek lata” (2010) i „Zud” (2016) w reż. Marty Minorowicz, „Decrescendo” (2011) i „Mój dom” (2012) w reż. Magdaleny Szymków, „Kiedy będę ptakiem” (2013) w reż. Moniki Pawluczuk, „Polonez” (2016), „Pierwszy Polak na Marsie” (2016) i „Relax” (2018) w reż. Agnieszki Elbanowskiej, „Opera o Polsce” (2017) w reż. Piotra Stasika, a także „New Born” (2018) w reż. Lidii Dudy, „Magnezja”(2020) w reż. Macieja Bochniaka, „Iluzja” (2021) w reż. Marty Minorowicz, serialu „The office” w reż. Macieja Bochniaka (2021;2022). Obecnie pracuje nad trzema filmami dokumentalnymi: „Ojciec i syn”, „Stroiciel” i „Gobi”.

Artur Radecki
Temat: Jak kreować markę osobistą i budować dochód pasywny, spełniając się w pasji?

Od dziecka fotograf. Od ponad 20 lat prowadzi Centrum Druku Futura. Firma specjalizuje się w realizacji wystaw i druku fotografii na papierze fotograficznym od formatu 9x13cm do 100x300cm oraz na podłożach sztywnych do formatu 200x300cm. Posiada certyfikaty Epson Digigraphie oraz Hahnemuhle Studio.

W 2017 roku uruchomiał serwis WydrukujFotografie.pl, w którym fotografowie umieszczają swoje prace, ustalają honorarium i wybierają formy druku, w jakich będą dostępne ich prace. Dotychczas zaufało mu ponad 1000 fotografów, którzy udostępnili w nim ponad 18.500 prac.

W lipcu b.r. na bazie doświadczeń z tym serwisem uruchomił platformę PicSell.eu, która ułatwia kreowanie własnej marki i budowanie dochodu pasywnego poprzez stworzenie własnego sklepu z wydrukami. Sklep może funkcjonować jako samodzielna strona lub być podpięty pod stronę autora. Wystarczy dodać swoje prace, ustalić formy dostępnych wydruków i wybrać drukarnie, które zajmą się obsługą zleceń. Możliwa jest też sprzedaż prac w edycjach limitowanych.