Marek Hucz / Jan Jurkowski  G.F.Darwin

Temat: Produkcja wysokobudżetowa na Youtube – Czy to się opłaca? Rozmowa i Q&A z Grupą Filmową Darwin.

Marek i Janek z Grupy Filmowej Darwin mówią o sobie „kochamy robić filmy, więc po prostu je robimy”. Mówią też, że nie czują się youtuberami, ale to właśnie na YouTube zaczęła się ich filmowa przygoda i teraz mają kanał, który subskrybuje ponad 900 tys. osób,
a ogląda jeszcze więcej. W dodatku nazywani są najbardziej profesjonalnym kanałem polskiego YT, zarówno w branży, co potwierdza cała kolekcja statuetek Grand Video Awards, jak
i w setkach komentarzy pod kolejnymi produkcjami.

Filmy tworzą od początku do końca — sami piszą, reżyserują, montują i produkują, a także w nich grają. Mówią również, że mają szczęście do utalentowanych ludzi i dzięki temu mogą stale się rozwijać, skupiając wokół siebie coraz większy zespół zawodowców, skutecznie przy tym realizując ideę ewolucji, którą zawarli w swojej nazwie. Zasłynęli serią „Wielkie Konflikty”, w której pokazują swoją wersję spotkań różnych znanych postaci historycznych i mitycznych. Na kanale znajduje się jednak o wiele więcej produkcji, gdzie twórcy bawią się różnymi gatunkami filmowymi i konwencjami, żeby zabierać widza w świat przygód i wciągających historii z dużą dozą humoru i żartu. Niemal wszystkie odcinki przeplatają się ze sobą i tworzą wspólne uniwersum, rozszerzone również na papierze w książce „To (nie) koniec świata”, która w niecałe 3 dni osiągnęła status bestsellera. Mówią, że w głowie mają setki pomysłów i marzą o tym, by choć część z nich mogła być zrealizowana, ale też wiele ze swoich marzeń i pomysłów, nawet tych najbardziej szalonych już urzeczywistnili w różnych produkcjach.

Mówią jeszcze, że chcieliby napisać kolejną książkę, wkrótce odejść z YouTuba i zrobić film pełnometrażowy oraz żeby ktoś wreszcie wymyślił nietuczące ciastka.

Gdyby zapytać Marka, co by jeszcze do tego dodał, ten popatrzyłby na Janka: „Janku?”, a Janek odparłby „Nie wiem, chyba nic. Czemu Ty zawsze mi to robisz?
Scroll to Top