Rafał Paradowski

Temat: Okres przygotowawczy, zdjęciowy i postprodukcja,czyli o etapach pracy operatora filmowego. 

W swojej bogatej karierze filmowej współpracował jako operator kamery oraz autor zdjęć m.in. z Agnieszką Holland („Ekipa”, „Janosik” „Rosemary’s Baby”, „Gorejący Krzew”, „Obywatel Jones” oraz jako autor zdjęć i operator kamery – „Pokot”), Jerzym Skolimowskim („Essential Killing”, „Cztery noce z Anną”), Lechem Majewskim („Wojaczek”, „Angelus”), Piotrem Dumałą („Las”), Zbigniewem Liberą („Walser”), Davidem Ondříčkiem („W cieniu”), Vladimirem Michalkiem („Mamon”). 

Aktywny również w teatrze. Reżyser światła w wielu przedstawieniach teatralnych m.in. Anny Smolar, m.in. „Kopciuszek” w Teatrze Starym w Krakowie, „Kilka obcych słów po polsku” Teatr Polski Warszawa, “Pinokio” i „Henrietta Lacks” Nowy Teatr w Warszawie.

Współtworzył zdjęcia do pierwszej polskiej produkcji platformy Netflix „1983”. Jest autorem zdjęć do filmu „Erotica 2022” dla Netflix w części reżyserowanej przez Olgę Chajdas.

Rafał jest odpowiedzialny za zdjęcia do serialu „Open Your Eyes” w reż. Anny Jadowskiej i Adriana Panka dla platformy Netflix. 

Scroll to Top